Knihy na filmovém plátně

července 16, 2017


Představte si, že vaše oblíbená kniha bude zfilmovaná, budete se těšit nebo na ten film vůbec nepůjdete? 
Já nevím, mně nikdy nevadilo, že jakákoliv kniha bude zfilmovaná. Já filmy miluju stejně jako knihy! Dá se u nich relaxovat, jíst, ležet, sedět. Obojí si prostě užívám stejně moc.

Já film vnímám jako film, to, že jsem si knihu přečetla a zajdu si do kina na její filmové zpracování neznamená,  že budu naštvaná, protože tam na něco zapomněli nebo přidali další věci. Odcházím vždy s pocitem, zda se mi film líbil nebo ne.

S knihou toho zažijete víc, máte představivost, svůj vlastní pohled. U filmu to vůbec nefunguje, na něj se prostě jen dívate. 

Vzala jsem například Harryho Pottera a kámen mudrců, miluju jak knihu, tak i ten film! 


Jaký na to máte názor vy? Patříte do skupiny kde to všechno moc hrotí a vadí Vám přidané nebo chybějící části? Nebo jste jako já a vnímáte knihu jako knihu a film jako film? Moc mě zajímá váš názor, tak ho nezapomeňte napsat dolů.

Mějte se krásně!
Vaše C.

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Ja som v tomto ako ty - kniha je kniha a film je film :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super! Děkuji, žes mi napsala tvůj názor :) Měj se krásně!

   Vymazat
 2. Nepovedala by som, že mi vyslovene vadí, ak je film iný - pretože, ako by nemohol byť? Je to dielo, na ktorom pracuje množstvo ľudí a to proste nejde vytvoriť presný, do detailov prepracovaný obraz knihy. Občas mi je však ľúto, že nejaký dôležitý detail (alebo časť, ktorá patrí medzi moje obľúbené) je vynechaný. Zvyknem na to upozorniť, ale samozrejme, svet sa nezrúti. Koniec koncov, aj pre mňa je najdôležitejší práve výsledný dojem a pocity z filmu. Knihy mám o trošičku radšej, ale dobrý film si rada pozriem tiež. :)
  Zápisky jednej ALžbetky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásně jsi to vystihla ! Souhlasím stebou. Taky mi mrzí, že tam něco vynechají atd ale hlavně ten pocit z celkového dojmu :) Měj se krásně!

   Vymazat

Děkuji, za přečtení mého článku.